PARAMA

Gerbiami bendruomenės nariai,

Dėkojame, kad nuolat skiriate 2 proc. GPM paramą mūsų mokyklai.

TĘSKIME MOKYKLOS POKYČIUS KARTU!

Aktualūs pakeitimai skiriant pajamų mokesčio dalį paramai:
Įgyvendinus mokesčių reformą, nuo 2019 m. 1,289 karto (iki mokesčių) padidintas darbo užmokestis, taip pat pakeistas gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifas, todėl pasikeitė ir gyventojų paramai skiriamos GPM dalys:
Paramos gavėjams (tarp jų ir meno kūrėjams, išskyrus profesines sąjungas ar jų susivienijimus) bus galima skirti iki 1,2 proc. GPM (anksčiau buvo 2 proc.);
Politinėms partijoms iki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.);
Profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimamsiki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.).
Nuo 2022 m. sausio 1 d. keičiasi prašymo pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams ir (arba) politinėms partijoms pateikimo tvarka. Prašymus gyventojai galės pateikti tik elektroniniu būdu per EDS.
Prašymai pervesti pajamų mokesčio dalį teikiami iki gegužės 1 d. (šiemet iki liepos 1 d. imtinai).

Kviečiame mokinių tėvelius, mokytojus, mokyklos darbuotojus ir visus neabejingus mokyklos gerovei, pasinaudoti proga ir 2019 metų 1,2 proc. savo pajamų mokestį skirti mokyklai. Užtikriname Jus, kad šiais metais, kaip ir praėjusiais, paaukotos lėšos bus panaudotos labai tikslingai – gerinti ir modernizuoti Jūsų vaikų ugdymosi aplinką.

Jūsų paskirta parama bus išskaičiuota iš praeitais metais valstybei jau sumokėtų mokesčių ir pervesta į mokyklos sąskaitą.

Atkreipiame dėmesį, kad jums papildomai tai nieko nekainuos. Tiesiog – tai 1,2 proc. nuo mokesčių sumos, kuri jau sumokėta Valstybei.

Skirti paramą galima iki 2020 m. liepos 1 d. keliais būdais:

Elektroniniu būdu: deklaruojantys savo metinius mokesčius už 2019 metus elektroniniu būdu, gali užpildyti FR0512 formos 04 versijos prašymą ir teikti jį kartu su deklaracija elektroninio deklaravimo sistemoje Internetu, prisijungus prie Jūsų elektroninės bankininkystės per Elektroninio deklaravimo sistemos svetainę >>
1.  Kairiajame meniu šone pasirinkite Pildyti formą.

2. Tarp Dažniausiai pildomos formų pasirinkite Prašymas skirti paramą.
3. Rinkitės naujausią formą FR0512 v.04 ir spauskite mėlyną mygtuką su gaubliu Pildyti formą tiesiogiai portale.

Atidaryta formoje Formą FR0512 (versija 04) pildykite DIDŽIOSIOMIS SPAUSDINTINĖMIS raidėmis:
1 laukelyje įrašykite savo asmens kodą.
2 laukelyje įrašykite savo telefono numerį.
3V laukelyje įrašykite savo VARDĄ.
3P laukelyje įrašykite savo PAVARDĘ.
4 laukelyje įrašykite savo ADRESĄ (gyvenamąją vietą).
5 laukelyje įrašykite mokestinį laikotarpį (Šiemet teikiami prašymai už 2019 m. mokestinį laikotarpį, tad reikia rašyti 2019).
6S laukelyje įrašomas „X“ ženklas.
E1 laukelyje įrašomas skaičius 2 – kai pajamų mokesčio dalį pageidaujama skirti vienetui, turinčiam teisę gauti paramą.
E2 laukelyje įrašomas paramos gavėjo kodas – 290004420.
E3 laukelyje įrašomas paramos gavėjas – NAUJAMIESČIO MOKYKLA.
E4 laukelyje įrašomas Mokesčio dalies dydis (procentais) 1, 20
E5 laukelyje Mokesčio dalį skiriu iki mokestinio laikotarpio: pasirinkite iki kurių mokestinių metų norite skirti paramą (ilgiausiai – iki 2024 m.)
4.Užpildytos formos pavyzdys:
5. Užbaigus pildyti, puslapio viršutiniame meniu paspauskite Klaidų taisymas ir pasitikrinkite, ar užpildyti visi būtini langeliai. Paspauskite Pateikti deklaraciją.

Užpildyti spausdintinę FR0512 formą 04 versijos pagal aukščiau pateiktą instrukciją ir pateikti VMI tiesiogiai (Ulonų g.2, LT-08245 Vilnius) ar siunčiant paštu.

Galite pasinaudoti VMI mobiliąja programėle, kurią galima atsisiųsti iš „App Store“ arba „Google Play“. Pasirinkę EDS Deklaracijos ir prisijungę, spauskite „Paramos skyrimas“ ir „Pildyti naują“. Užpildykite paramos skyrimo laukelius pagal aukščiau pateiktus duomenis.