Vilniaus fortifikacijos ir ginkluotė

Gruodžio 5 dieną 9a klasės mokiniai kartu su klasės vadove Margarita S. ir fizikos mokytoja Alina M. dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Vilniaus fortifikacijos ir ginkluotė“, kuris vyko autentiškame kultūros objekte – Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje. Mokiniai per įvairias aktyvias veiklas buvo supažindinti su Vilniaus tarptautine padėtimi XIV–XVII amžiuje, gynybos sistemos poreikiu ir istorine jos raida. Turėjo galimybę pamatyti bei prisiliesti prie XIV–XVIII amžiuje Vilniaus gynybai naudotų ginklų, sužinoti jų veikimo principus. Su dideliu susidomėjimu mokiniai patys kūrė savo žymėjimo sistemas ir simbolius senajame Vilniaus plane, galėjo pasimatuoti ir apžiūrėti Vilniaus kario šarvų dalis.
Edukacinio užsiėmimo dalyviai bastėjoje aplankė Archeologinės avalynės parodą „200 batų – 700 metų“. Ekspozicija atskleidė, ką nuo XII iki XVIII amžiaus avėjo miesto aukštuomenė ir eiliniai gyventojai, kokios buvo avalynės mados, iš kur jos atėjo, kas darė joms įtaką.