Bažnytinio paveldo muziejus ir Katedros požemiai

Lapkričio 19–20 dienomis 5b ir 10a klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje moksleiviams „Bažnytinio paveldo muziejus ir Katedros požemiai“. Vilniaus katedros požemiai – nematoma pastato dalis – pristato šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis. Kriptose ir koridoriuose įrengta ekspozicija supažindina su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais. Ekskursijos dalyviai aplankė katedros požemius, pamatė kriptas, karalių mauzoliejų, vieną iš seniausių freskų Lietuvoje. Taip pat išvydo legendinės gražuolės Barboros Radvilaitės amžino poilsio vietą, sužinojo, kaip iš tiesų atrodė gražiausia XVI amžiaus Europos moteris ir kas pasiglemžė karalienės gyvybę. Po ekskursijos požemiuose mokiniai keliavo apžiūrėti karų ir neramumų laikais slapstytą ir kone stebuklo būdu išsaugotą katedros lobyną, dabar eksponuojamą Šv. Mykolo bažnyčioje ir atskiruose buvusio Bernardinų vienuolyno pastatuose įsikūrusiame muziejuje.